تفاوت بین شبکه های تتر(USDT): TRC-20 و ERC-20

تفاوت دو شبکه ERC20 و TRC20 در چیست

آیا شما میخواهید در ارز تتر سرمایه گذاری کنید ولی نمیدانید تفاوت ERC-20 و TRC-20 در کجاست؟ نگران نباشید، این مقاله مختص به شماست. 

تتر (USDT) یک از معروف ترین استیبل کوین های بازار ارز دیجیتال هست، اما هنوز هم خیلی از کاربران تفاوت بین تتر TRC_20 و ERC-20 را نمی دانند. 

در این مقاله قصد داریم تا تفاوت بین دو شبکه محبوب ارز دیجیتال تتر (USDT) را معرفی نماییم. پس با ما در نوین ارز صرافی ارزهای دیجیتال، خرید و فروش پرفکت مانی و ووچر پرفکت مانی و پول های الکترونیکی همراه باشید. 

تتر (USDT) چیست؟

تتر یک استیل کوین در دنیای رمزارز است که در زنجیره بلوکی بیت کوین و اتریوم قرار دارد. نکته جالب در خصوص تتر آن است که همیشه یک دلار ارزش دارد. این بدین معنی است که برای صدور هر تتر ۱ دلار سپرده گذاری شده است تا ارزشش همیشه ثابت باشد. 

استیبل کوین ابتدا در جولای ۲۰۱۴ به وجود آمد و در ابتدا به Realcoin یا سکه واقعی شهرت داشته است. 

بسیاری از سرمایه گذاران از استیبل کوین برای در امان بودن در مقابل نوسانات قیمتی سایر رمزارزها استفاده میکنند. در عین حال با خرید استیبل کوین سرمایه خود را در بازار ارزهای دیجیتال نیز حفظ میکنند. پس اگر به دنبال سرمایه گذاری پایدارتر در دنیای رمزارزها هستید خرید استیبل کوین تتر را در گزینه های سرمایه گذاری خود داشته باشید. 

تتر ERC_20 چیست؟

<yoastmark class=

تتر ERC-20 نوعی از رمزارز تتر (USDT) است که بر بستر اتریوم و با استاندارد ERC-20 ایجاد شده است. به طور کلی استیبل کوین به نحوی طراحی شده است که همیشه یک دلار ارزش داشته باشد. ولی تتر ERC-20 به جای انتشار بر بستر بیت کوین یا سایر بلاکچین ها، بر بستر اتریوم منتشر شده است.

این موضوع بدان معنا هست که تتر ERC-20 با توکن های ایجاد شده در اتریوم سازگار است. این موضوع سبب محبوبیت آن میان سرمایه گذاران رمزارزی است که میخواهند دارایی خود را در اکوسیستم اتریوم ذخیره کنند.

تتر TRC-20 چیست؟

<yoastmark class=

تتر TRC20

این توکن بر روی شبکه ترون TRON انتشار یافته است. این توکن بر روی شبکه ترون یا زنجیره بلوکی ترون بوده و از آدرس ترون استفاده میکند، که به این معنی است که کلیه تراکنش ها انجام شده در TRC-20 بروی روی شبکه ترون انجام میشود. 

تفاوت ERC-20 و TRC-20 در چیست؟

حال که با مفاهیم ERC-20 یا TRC-20 آشنا شدید، به تفاوت این دو شبکه از منظر چند پارامتر می پردازیم.

۱. فرمت آدرس

یکی از تفاوت های اصلی شبکه ERC-20 و TRC-20 تفاوت در شکل ظاهری آدرس کیف پول های آنهاست. در ERC-20 آدرس کیف پول با “0x” شروع میشود. در حالی که در شبکه TRC20 آدرس ولت شما با حرف “T” آغاز میشود. 

۲. شبکه

توکن ERC-20 در شبکه اتریوم ETH، و توکن TRC-20 در شبکه ترون ساخته شده است.

۳. سرعت انتقال

از منظر سرعت میتوان گفت که انتقال در شبکه TRC20 سریعتر از شبکه ERC20 است. چرا که شبکه ترون سرعت تراکنش در ثانیه (TPS) بیشتری نسبت به اتریوم دارد. 

انتقال در شبکه TRC20 ظرف چند ثانیه یا نهایتاً چند دقیقه زمان نیاز دارد. این در حالی است که انتقال در شبکه ERC20 چند دقیقه زمان میبرد. 

۴. کارمزدها

از دیدگاه کارمزد، در شبکه TRC20 شما کارمزد کمتری را نسبت به شبکه ERC-20 پرداخت میکتید. دلیل این موضوع، در استفاده از مکانیزم متفاوت بلاکچین ترون نسبت به اتریوم برای انتقال است که تراکنش ها را ارزان تر میکند. در ERC-20 شما ۳۰ تتر کارمزد پرداخت میکنید و در TRC20 فقط ۱ تا ۲ تتر. 

نتیجه گیری

پس از  شناخت دو شبکه ERC20 و TRC20 و همچنین شناخت تفاوت های آن حال شما میتوانید بسته به نیاز خود تصمیم بگیرید که از کدام شبکه استفاده کنید.

اگر تازه کار هستید و فقط به دنبال سرمایه گذاری در تتر می باشید، پیشنهاد ما شبکه TRC20 است. چرا که همانطور که اشاره شد در این شبکه هم سرعت انتقال بالاتر است و هم کارمزد کمتری جهت نقل و انتقال بین کیف پول های مختلف می پردازید. 

نوین ارز سامانه تمام اتوماتیک و تخصصی خرید و فروش ارزهای دیجیتال می باشد. همینطور کاربران می توانند نسبت به خرید گیفت کارت، پرفکت مانی و ووچر پرفکت مانی با بهترین قیمت ها اقدام کنند. شما همچنین می توانید جهت وریفای حساب پرفکت مانی خود در بخش خدمات سفارش خود را ثبت کنید. جهت خرید و فروش ارز دیجیتال و تتر می توانید در نوین ارز ثبت نام کنید.

ما را دنبال کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

https://novinarz.com
Telegram: https://t.me/novinarzex

بیشتر بدانید: پول شویی با ارز دیجیتال چگونه است؟

, , , , ,
اشتراک گذاری: