قوانین و مقررات

این متن قرارداد بین سایت اینترنتی نوین ارز دات کام و هر کاربری است که به هر نحوی از خدمات مختلف سایت استفاده می کند.

در این قرارداد حقوق سایت نوین ارز و شرایط استفاده از آن و حقوق کاربر قید شده است. کاربر سایت نوین ارز باید این قوانین را به طور کامل بخواند و بفهمد و بپذیرد. این حق برای سایت نوین ارز محفوظ است که در هر زمان که بخواهد مفاد این قرارداد را تغییر دهد.

استفاده از هرگونه امکانات نوین ارز – ثبت نام – خرید – فروش و هر گونه امکانات دیگر به این معنی است که شما مفاد این قرارداد را کاملا خوانده و فهمیده و قبول کرده اید. اگر با مفاد این قرارداد موافق نیستید حق استفاده از امکانات نوین ارز را ندارید.

طرفین قرارداد سایت اینترنتی نوین ارز دات کام به عنوان دهنده ی خدمات و کاربر سایت به عنوان گیرنده ی خدمات می باشند.

مفاد قرارداد

 1. تعاریف و واژگان
  • نوین ارز دات کام (novinarz.com) تحت همین دامنه از طریق اینترنت قابل دسترس می باشند. این سایت برای کاربران ایرانی تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران هستند و از کلیه ی قوانین جمهوری اسلامی ایران تبعیت می کنند.
  • کاربر کسی است که بنابه اراده ی خود از سایت نوین ارز دات کام بازدید می کند و بدون هیچ گونه اجبار پس از ثبت نام از خدمات این سایت استفاده می کند
  • ارز الکترونیکی مانند پی پال – پرفکت مانی – انواع ووچر و بیت کوین یک ابزار مالی بدون بهره است که مورد خرید و فروش قرار می گیرد و از آن می توان در سایت های پذیرنده به عنوان یک حواله ی پولی یا ژتون ارزش دار استفاده کرد.
  • ارز الکترونیکی مورد قبول آنهایی است که در سایت نوین ارز لیست شده و مورد پذیرش سایت نوین ارز برای خرید و فروش می باشد.
  • پرداخت وجه عبارت است از انتقال وجه – ریالی یا دلار – یا به صورت معادل ارز الکترونیکی از پرداخت کننده ی وجه به گیرنده ی وجه
  • روش پرداخت عبارت است از هر روشی که برای انتقال وجه در نوین ارز مجاز شمرده شده است. پرداخت می تواند توسط ارز الکترونیکی یا انتقال بانکی حضوری یا اینترنتی یا توسط کارتهای شتابی از درگاه بانکی نوین ارز و یا انتقال بین المللی بانکی از طریق سوییفت یا دیگر روش های پرداخت باشد
 2. نوین ارز خدمات زیر را برای کاربر فراهم می سازد
  • تبدیل یک ارز الکترونیکی به ارز الکترونیکی دیگر با نرخ تبدیل معین و کارمزد معین و حداقل و حداکثر معین
  • فروش ارز الکترونیکی به کاربر و دریافت مبلغ معینی وجه پول رایج از وی
  • خرید ارز الکترونیکی از کاربر و پرداخت مبلغ معینی وجه رایج به وی
 3. نوین ارز خدمات خود را برای هر ارز الکترونیکی که در سایت لیست شده است و ممکن است طبق شرایط مختلف و به دلخواه نوین ارز تغییر نماید به هر کاربر که بخواهد و منع قانونی نداشته باشد ارائه می کند.
 4. با استفاده از خدمات نوین ارز کاربر می پذیرد که:
  • کاربر می پذیرد که منبع و مقصد کلیه ی ارزهای الکترونیکی و غیر الکترونیکی ارائه شده توسط وی در تراکنش های سایت نوین ارز کاملا قانونی و مطابق با قوانین بین المللی و مقررات جمهوری اسلامی ایران باشند. به این ترتیب مسئولیت مستقیم استفاده از ارزهای الکترونیک خریداری شده از یا فروخته شده به نوین ارز چنانچه منبع یا مقصد غیر قانونی از قبیل سایت های قمار، شرط بندی، پیش بینی، پورنوگرافی، فیشینگ، هک و نظیر آن داشته باشد به طور مستقیم با کاربر می باشد و نوین ارز هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه می پذیرد. نوین ارز امکان نیت خوانی کاربران را ندارد و کاربر خود ضامن نیات و اعمال خویش می باشد.
  • کاربر می پذیرد که مالک قانونی وجوه و حساب هایی است که وی در هر سفارش به هر نحو چه برای پرداخت و چه برای دریافت از آنها استفاده کرده است و مسئولیت هر گونه کلاهبرداری، فیشینگ، سرقت و قس علیهذا با کاربر می باشد و نوین ارز در این مورد هیچ گونه مسئولیتی نمی پذیرد.
 5. اطلاعاتی که کاربر در خلال سفارش یا ثبت نام در سایت وارد کرده است کاملا محفوظ خواهد ماند و به هیچ شخص ثالثی ارائه نخواهد شد مگر با نامه ی قضایی و یا درخواست کتبی پلیس محترم فتای جمهوری اسلامی ایران.
 6. این حق برای نوین ارز محفوظ است که هر گونه اطلاعات لازم برای احراز هویت را قبل از تکمیل سفارش از کاربر بخواهد تا مطمئن شود که مفاد بند ۴ به درستی رعایت شده است. در این حال تا احراز هویت کامل به عمل نیامده است عودت وجوه کاربر امکان نخواهد داشت و چنانچه کاربر نتواند مدارک هویتی لازم خود را از قبیل شماره موبایل و اسکن کارت ملی یا شناسنامه ارائه نماید و یا مدارک وی دارای خدشه باشند، این حق برای نوین ارز محفوظ خواهد بود که سفارش کاربر را انجام ندهد و عودت وجه ارسالی وی را موکول به ارسال مدارک کامل نماید.
 7. چنانچه برای تکمیل یک سفارش احتیاج به احراز هویت کامل باشد  و کاربر اقدام به ارسال مدارک و اطلاعات خود و تکمیل فرآیند احراز هویت و انجام سفارش نماید ، با این کار وی آگاهانه و با اختیار خود می پذیرد که :
  • فرآیند احراز هویت شامل گردآوری اطلاعاتی از کاربر من جمله شماره تماس  – آی پی – آدرس – کارت شناسایی با تصویر – کد ملی و اطلاعات بانکی وی می باشد.
  • این اقدامات حریم شخصی وی را نقض نخواهد کرد و به هیچ شخص ثالثی ارائه نخواهد شد.
  • تصمیم راجع به موفق یا ناموفق بودن احراز هویت فقط و فقط در اختیار نوین ارز خواهد بود و سایت نوین ارز می تواند یک احراز هویت را به تشخیص خود قبول کند یا قبول نکند.
 8. تراکنش هایی که توسط نوین ارز در خلال انجام سفارشات انجام می شود غیر قابل بازگشت هستند و تابع قوانین سیستم هر ارز الکترونیکی مربوط به تراکنش انجام شده می باشند. کاربر می پذیرد که اطلاعات لازم در طی سفارش را با دقت وارد کرده است و کلیه ی مسئولیت مربوط به اشتباه وارد کردن اطلاعات در خلال سفارش با خود وی است و نوین ارز هیچ مسئولیتی راجع به سفارش انجام شده ای که اطلاعات اشتباه داشته و موجب زیان کاربر شده نمی پذیرد
 9. ارز های الکترونیکی و سایر سیستم های پرداخت خود مسئول صحت معاملات و مسئول وجوه کاربران نزد آن سیستم ها می باشند و نوین ارز هیچ مسئولیتی در قبال صحت کار این سیستم ها به عهده نمی گیرد. چنانچه کاربر هر گونه مشکلی با این سیستم ها داشته باشد باید با خود آن سیستم و تحت قوانین آن سیستم مشکل خود را حل کند و در این بین هیچ گونه مسئولیتی متوجه نوین ارز نخواهد بود. این سیستم ها در حال حاضر سیستم پرداخت زیبال – نکست پی -کد ووچر پرفکت مانی – پرفکت مانی و بیت کوین و اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال را شامل می شوند و ممکن است در آینده تغییراتی داشته باشد. نوین ارز هیچ گونه مسئولیتی راجع به مشکلات نقل و انتقال بین کاربر و این سیستم ها نمی پذیرد و کاربر بایستی مشکل خود را با خود این سیستم ها حل نماید.
 10. نوین ارز یکسان بودن هویت گیرنده و فرستنده را بررسی نمی کند و ممکن است هویت گیرنده با فرستنده در یک تراکنش یکی باشد یا نباشد و نوین ارز هیچ گونه مسئولیتی راجع به آن نمی پذیرد . نوین ارز هیچ گونه مسئولیتی راجع به رابطه ی بین فرستنده با گیرنده نمی پذیرد و هیچ گونه خدمات میانجیگری و حکمیت بین گیرنده و فرستنده در یک تراکنش نمی پذیرد.
 11. کاربر سایت نوین ارز می پذیرد که نوین ارز صرفا مسئول انتقال مقدار مشخص شده در تراکنش و سفارش با نرخ تبدیل معین است و هیچ گونه مسئولیت دیگری ندارد.
 12. خدمات نوین ارز همانطور که هستند و در سفارش و تراکنش با نرخ مشخص نشان داده شده اند انجام می شوند. مسئولیت هیچ گونه خدمات لفظی – ضمنی – قانونی – تضمینی – نقل قولی دیگر به عهده ی نوین ارز به هیچ وجه من الوجوه نخواهد بود. نوین ارز جز انجام سفارش با نرخ معین شده در سفارش هیچ گونه مسئولیت دیگری در قبال کاربر به هیچ نحو و به هیچ صورت ندارد.
 13. نرخ تبدیل و قیمت تبدیل ارزهای الکترونیکی مختلف توسط نوین ارز تعیین می شوند و در روی سایت توسط کلیه ی کابران قابل مشاهده خواهند و در هنگام سفارش نیز مبلغ دریافتی کاربر بعد از تکمیل سفارش با کسر کارمزد ها و با اعمال نرخ تبدیل به طور کامل و شفاف و دقیق به وی نمایانده می شوند.
 14. هر گونه کارمزد – کمیسیون و هزینه ی دیگر که سیستم ارز الکترونیکی به کاربر تحمیل نماید فقط و فقط بر عهده ی کاربر خواهد بود و نوین ارز هیچ گونه مسئولیتی راجع به این گونه هزینه ها نمی پذیرد.
 15. نوین ارز هیچ گونه مسئولیتی راجع به تاخیر یا تراکنش ناموفق ایجاد شده در انجام سفارش به علت نقص یا مشکل یا تعمیرات سیستم ارز الکترونیکی یا بانک پذیرنده نمی پذیرد.
 16. کاربر ایرانی سایت می پذیرد که کلیه ی فعالیت های وی و سایت نوین ارز تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران است و فعالیت های وی در هر صورت و هر شکل نباید قوانین جمهوری اسلامی ایران را نقض کند. مسئولیت نقض قانون به هر صورت به عهده ی کاربر است و سایت نوین ارز هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه نمی پذیرد. سایت نوین ارز قادر به نیت خوانی مشتریان خود نیست و مسئولیتی در قبال نیت و اقدام غیر قانونی مشتریان خود نمی پذیرد.
 17. حقوق هر کاربر برای استفاده از سایت مخصوص به خود اوست و مسئولیت استفاده ی هر کاربر از نام کاربری و رمز عبور وی فقط و فقط به عهده ی کاربر خواهد بود. کاربر می پذیرد که مسئولیت کلیه ی تراکنش های انجام شده از حساب کاربری وی به عهده ی خود وی است و حق دادن اطلاعات کاربری خود به شخص ثالث برای استفاده از سایت نوین ارز را ندارد. کاربر می پذیرید که مطالب و کدها و تصاویر و بنرها و لوگو های سایت نوین ارز و وبلاگ این سایت مشمول قانون کپی رایت است و کاربر حق استفاده از آنها را بدون اجازه ی کتبی نوین ارز نخواهد داشت.
 18. هر گونه پیامدهای مالیاتی ناشی از تراکنش های کاربر با نوین ارز به عهده ی خود کاربر خواهد بود و نوین ارز هیچ گونه مسئولیتی نمی پذیرد
 19. کاربر می پذیرد که جز در مورد انجام صحیح سفارش طبق قیمت مشخص و شفاف و کارمزد مشخص و شفاف طبق قرارداد فوق هیچ گونه داعیه و طلب و شکایت دیگر عملا و لسانا از سایت نوین ارز – مدیران – کارمندان – و کلیه ی مرتبطان با این سایت نداشته باشد.
 20. حداقل سن برای ثبت نام ، احراز هویت و فعالیت در نوین ارز ۱۸ سال تمام می باشد.
 21. به دستور پلیس فتا بعد از اولین خرید (واریز ریال) و همچنین واریز ریالی مشکوک ،  ۲۴ تا ۷۲ ساعت کاری تراکنش تحت بررسی خواهد ماند.
 22. قرار دادن حساب کاربری خود در اختیار اشخاص دیگر ( حساب بانکی اجاره ای ، اطلاعات کاربری و…) درصورت محرز شدن , موجب مسدود شدن حساب کاربری ، و هرگونه عواقب ناشی این امر بر عهده کاربر می باشد.
 23. کاربر موظف است قبل از ورود به درگاه و پرداخت ارز یا ریال و هرگونه تراکنش خود ، پیش فاکتور ارائه شده را با دقت مطالعه کند و با آگاهی کامل سفارش و قوانین را تایید و وارد درگاه شود . در صورت اعتراض به کسر کارمزد یا نا آگاهی ، سایت نوین ارز هیچ مسئولیتی درباره اشتباهات کاربر را نمی پذیرد.
 24. کاربر موظف است از طریق کارت هایی که در سایت ثبت و تایید شده اند خرید نماید ، در صورت خرید با کارت ثبت نشده و تاخیر در انجام تراکنش متوجه کاربر خواهد بود و نوین ارز هیچ مسئولیتی در این مورد ندارد.
 25. در صورت واریز مبلغ یا مقدار متفاوت با سفارش از طرف نوین ارز یا کاربر (مقدار بیشتر یا کمتر) ، و یا واریز به ادرس متفاوت با سفارش ، هردو طرف بدون قید و شرط موظف به اصلاح و تسویه تراکنش بر طبق سفارش می باشند.
 26. هر ادرس کیف پول های رمز ارز کاربر فقط و فقط متعلق به آن رمز ارز می باشد و به علت شباهت ادرس بعضی رمز ارزها به یگدیگر، در صورت واریز اشتباه رمز ارز دیگری به ادرس مشخص شده ، تمام مسئولیت واریز اشتباه بر عهده کاربر می باشد و نوین ارز هیچ مسئولیتی در قبال اشتباه واریز کاربر ندارد.
 27. کاربرمی پذیرد که از ریسک‌های مربوط به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال مطلع بوده و با علم به این موضوع اقدام به سرمایه‌گذاری و تبادل می‌نمایند.
 28. کاربر موظف است در هنگام واریز (شارژ) هر ارزی به کیف پول خود،  به ادرس کیف پول ارائه شده و یا تگ ، ممو ، و یا هر موردی که مربوط به ارسال ارز به کیف پول می باشد دقت نماید. در صورت عدم توجه و واریز یا شارژ به ادرس اشتباه و مغایر با کیف پول و یا وارد نکردن تگ، ممو و یا موارد مربوطه  و یا شبکه متفاوت از آنچه در نوین ارز ارائه می شود ، نوین ارز هیچ مسئولیتی در قبال اشتباه کاربر ندارد و کاربر حق هیچ ادعایی در قبال اشتباه خود ندارد.
 29. کاربر فقط موظف است ارز ها را به ادرس کیف پول شخصی خود در پنل کاربری واریز و شارژ نماید ، در صورت واریز ، انتقال به ادرس های غیر از کیف پول شخصی کاربر ، نوین ارز هیچ گونه مسئولیتی در قبال اشتباه کاربر ندارد.
 30. کاربر برای دریافت ریال ، حتما بایستی شماره شبای خود را ثبت کنند، در صورت ثبت شماره شبا به اسم افراد دیگر به هیچ عنوان واریز نمی گردد و  مسئولیت واریز وجه با خود کاربر می باشد. سقف برداشت مجاز روزانه ریالی برای هر کاربر مطابق قوانین بانک مرکزی ۲ میلیارد ریال معادل دویست میلیون تومان می باشد و مبالغ بیشتر در روزهای بعد واریز می شوند.
 31. در صورتی که واریز های ریالی برای کاربران به علت محدودیت های بانکی ، سقف واریزی و دلایل دیگر با تاخیر زمانی انجام شود ، کاربر نمی تواند غیر از ادعای عدم دریافت ریال از سوی نوین ارز، هیچگونه ادعا و یا درخواست دیگری از قبیل لغو کردن تراکنش و یا درخواست مبلغ بیشتری و یا خسارت نماید.
 32. به صورت معمول واریز ارزی در ساعات کاری (۹-۱۷) حداکثر ۴۵ دقیقه بعد از ثبت و تایید تراکنش ، در ساعات غیر کاری (۱۷- ۹ صبح) و تعطیلات رسمی حداکثر تا ۲ ساعت بعد از ثبت و تایید تراکنش از سمت کاربر ، انجام می شود.
 33.  زمان بندی اعلام شده در بند فوق ، صرفا در شرایط معمول می باشد  و گاها با توجه با بالارفتن حجم سفارشات ، نوسانات بازار و ترافیک شبکه ممکن است تراکنش ها با تاخیر انجام گردد و کاربر مجاز به پیگیری واریز صحیح تراکنش می باشد و نمی تواند هیچگونه ادعای ضرر و خسارت نماید.
 34. در صورتی که کاربری چندین سفارش دریافت ریال در روز داشته باشد امکان دارد تمام واریز ها در قالب یک تراکنش ریالی برای شبای مقصد واریز و یا با توجه به محدودیت های پرداخت ریالی در روزهای دیگر تکمیل گردد.
 35.  کاربر باید  با علم و دانش کامل به اینکه بازار ارزهای دیجیتال و رمز ارزها یک بازار با ریسک بالا می باشد اقدام به انجام معاملات نماید و هرگونه تغییر قیمت و مشکلات ناگهانی و پیش بینی نشده برای هر کدام از ارزهای دیجیتال یا رمز ارزها متوجه خود کاربر می باشد و نوین ارز هیچگونه تعهدی نسبت به این موضوع و اتفاقای غیر مرتبط با خود را ندارد.
 36. نوین ارز هیچگونه ارتباطی با سایت ها و یا ابزارهای قمار و شرط بندی ندارد و در صورت مشاهده و یا استفاده  کاربران از اینگونه سایت ها ، حساب کاربری ایشان مسدود و پیگیری قانونی خواهد شد.
 37. نوین ارز هیچ تحلیل ، پیش بینی و سیگنالی را تایید نمی کند. تحلیل ارائه شده از بازار صرفا بر اساس پیش بینی انجام شده است و هیچگونه قطعیتی بر وقوع آن وجود ندارد و نوین ارز هیچ تعهدی نسبت به انجام و به نتیجه رسیدن آن نخواهد داشت.
 38. کاربر می پذیرد که کلیه ی فعالیت های او و سایت نوین ارز تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران است و فعالیت های او در هر صورت و هر شکل نباید قوانین جمهوری اسلامی ایران را نقض کند ، در صورت نقض قوانین ، سوء استفاده مالی و غیر مالی و هرگونه فعالیت مشکوک به هر روشی ، حساب کاربری فرد جهت بررسی مربوطه مسدود (حداقل ۴۸ الی ۷۲ ساعت کاری) و اطلاعات هویتی و مالی کاربر از طریق مراجع قانونی پیگیری قضایی  می گردد و کاربر بدون قید، شرط و هرگونه ادعایی متعهد به جبران خسارت خواهد بود.
 39. به منظور امنیت و صحت تراکنش ها ،  استفاده از هرگونه ابزار غیر مجاز ،  ربات و فعالیت (ترید یا معامله) مشکوک به هر نحوی که برای نوین ارز محرز شود،  ممنوع می باشد. در صورت استفاده کاربر از این موارد، تنها به تشخیص نوین ارز تمامی تراکنش های مربوط به این عملیات ، غیر قابل قبول و لغو خواهند شد.
 40. نوین ارز مجاز است در صورت مشاهده اینگونه تخلفات، اطلاعات کامل کاربر را  جهت بررسی و ایجاد شکوایه در اختیار مقامات قضایی قرار دهد.
 41. در صورت وجود شکایت از عملکرد نوین ارز، کاربر موظف است مراتب را به پشتیبانی اعلام نماید و از طریق پشتیبانی سایت نوین ارز پیگیری شکایت خود را بنماید. در صورتیکه بعد از یک ماه به نتیجه ی دلخواه نرسد می تواند تنها و تنها از طریق دادسرای ناحیه ی ۳۱ تهران  (دادسرای جرایم اینترنتی تهران) و نه هیچ دادسرا و مرکز حل اختلاف دیگر چه در تهران و چه در هر شهر و شهرستان دیگر شکایت خود را پیگیری نماید.
 42. عضویت در سایت نوین ارز به این معنی است که کاربر کلیه ی ۴۲ بند مفاد قرارداد فوق را خوانده و فهمیده و با آن موافقت کرده است. مطابق ماده ۶ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۳ این داده پیام در حکم قرارداد کتبی است و در کلیه ی محاکم و مراجع قضایی نافذ است.