وب مانی چیست؟

آشنایی با وب مانی

وبمانی (webmoney)، یک سیستم پرداخت الکترونیکی سریع و محیطی برای کسب و کارهای آنلاین است که امکان انجام تراکنش‌های مالی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون نیاز به حساب بانکی یا کارت اعتباری فراهم می‌کند. این تراکنش‌ها بسیار امن، غیرقابل بازگشت و غیرقابل شناسایی هستند. در حال حاضر حدود ۶ میلیون کاربر در جهان از خدمت وب‌مانی استفاده می‌کنند و روز به روز امکانات و خدمات وب‌مانی و همچنین کاربران این پول الکترونیکی رو به افزایش است. مهم‌ترین ویژگی این سامانه پول الکترونیکی برخورداری از امنیت بالا است.

وبمانی در تمام نسخه های خود از سیستم رمز پویا، به صورت اس ام اس و یا با نرم افزار Enum، استفاده می کند. همچنین در صورت استفاده از نسخه کلاسیک که بر روی ویندوز نصب می‌شود. بعد از افتتاح حساب وب‌مانی برای کاربر فایل کلیدی مخصوص حساب ساخته شده، ارائه می‌گردد. توسط این فایل کلیدی دسترسی به حساب ممکن می‌شود. همچنین کاربر می‌تواند در تنظیمات حساب خود، دسترسی به آن را با یک یا چند آی‌پی محدود نماید تا اینکه از ورود دیگران به حساب خود جلوگیری کند.

برای استفاده از وب‌مانی ابتدا کاربر باید نرم‌افزار «نگه‌دارنده وب‌مانی» (Webmoney Keeper) را از وبگاه نصب نماید. یا به روش برخط وارد حساب خود در وبگاه وبمانی شود. به هر حساب وب‌مانی، شناسه وب‌مانی(WMID) تعلق می‌گیرد. هر کاربر در سامانه پول الکترونیکی وبمانی از گواهینامه الکترونیکی برخوردار می‌شود. طبق اطلاعات وارد شده در زمان افتتاح حساب، برای کاربران انواع گواهینامه الکترونیکی ارائه می‌گردد. اگر کاربر مشخصات شخصی وارد ننماید، گواهینامه ناشناس و اگر مشخصات خود را وارد نماید، گواهینامه تشریفاتی تعلق می‌گیرد. در زمان افتتاح حساب، کاربر می‌تواند مشخصات خود را وارد نموده و از گواهینامه تشریفاتی برخوردار شود.

انواع کیف پول در وب مانی:

هر حساب وب‌مانی دارای ۱۰ کیف پول مختلف است. هرکدام از این کیف‌های پول نشانگر یک واحد ارزی است که به شرح زیر هستند:

WMZ – نشانگر کیف پول دلار ایالات متحده آمریکا (USD).
WME – نشانگر کیف پول یورو اتحادیه اروپا (EUR).
WMR – نشانگر کیف پول روبل کنفدراسیون روسیه (RUB).
WMU – نشانگر کیف پول گریونا اوکراین (UAH).
WMB – نشانگر کیف پول روبل بلاروس (BYR).
WMS – نشانگر کیف پول سوم قرقیزستان (KGS) – منحل‌شده.
WMY – نشانگر کیف پول سوم ازبکستان (UZS) – منحل‌شده.
WMV – نشانگر کیف پول دانگ ویتنام (VND).
WMX – نشانگر کیف پول بیت‌کوین (BTC).
WMG – نشانگر کیف پول طلا.
این کیف‌های پول جدا از شناسه وب‌مانی (WMID) است و برای انجام حواله باید از شماره ارز مشخص استفاده گردد.

بسیاری از کیف پول های وب مانی همچون کیف پول دلاری با سطح دسترسی پایه وب مانی در دسترس هستند. اما برای دسترسی به برخی از کیف های پول همچون روبل و یوروی نیاز است کابران سطح دسترسی خود را از طریق ارسال مدارک در وب مانی افزایش دهند.

کارمزد وب مانی

حواله جات در سیستم پول الکترونیکی وب‌مانی با هزینه ۰/۸ درصد انجام می‌شود. این هزینه بر عهده فرستنده است. مثلاً اگر فرستنده بخواهد ۱۰۰۰ دلار وب‌مانی به حساب گیرنده بریزد، بانک الکترونیکی وب‌مانی ۸ دلار وب‌مانی به عنوان کارمزد در نظر می‌گیرد. بنابراین برای این که ۱۰۰۰ دلار وب‌مانی کامل به دست گیرنده برسد، فرستنده باید حدود ۱۰۰۸ دلار وب‌مانی به حساب گیرنده واریز نماید. البته حداقل میزان کارمزد برای تراکنش‌های مختلف ۰٫۰۱ از همان نوع کیف پول است. همچنین برای کیف پول‌های مختلف سقفی نیز برای حداکثر کارمزد در نظر گرفته شده‌است که برای مثال برای کیف پول wmz برابر ۵۰ دلار است.

کلاه برداری از طریق وب مانی

یکی از شایعاتی که در مورد وب مانی امکان سرمایه گذاری در آن است که معمولا با پیشنهادهای جذابی مثل سود قطعی ۲۰%ی ارزی در مدت مثلا ۳ ماه ارائه می شود و متأسفانه بسیار از ایرانی ها نیز فریب این کلاه برداری را خوردند و در آن مشارکت کردند. باید توجه داشت وب مانی دارای هیچگونه خدماتی برای سرمایه گذاری نیست. آنچه تحت عنوان سرمایه گذاری در وب مانی مطرح می شود معمولا توسط شرکت های دیگر است. از سوی دیگر ارائه سود ۲۰%ی بر روی سرمایه گذاری دلاری آن هم در مدت ۳ ماه کاملا غیر منطقی و تنها به هدف کلاه برداری صورت می گیرد.

نوین ارز با ایجاد بستری مناسب آماده ارائه خدماتی امن در راستای خرید و فروش ووچر وب مانی به کاربران خود می باشد. شما می توانید به آسانی در سایت ما ثبت نام کنید و نسبت به خرید وب مانی در کوتاه ترین زمان و به صورت اتوماتیک اقدام کنید.


صرافی وب مانی، صرافی وبمانی، خرید وب مانی از صرافی، وب مانی، وبمانی ارزهای دیجیتال، خرید وب مانی، پرفکت مانی چیست، وبمانی، دلار وب مانی، webmoney چیست، وب مانی چیست، دلار وبمانی، کارمزد وبمانی، ووچر وب مانی چیست، صرافی آنلاین وب مانی، خرید دلار وب مانی، وبمانی رایگان، فروش دلار وب مانی، فروش دلار وبمانی، افتتاح حساب وب مانی، خرید ووچر وب مانی، تبدیل وب مانی به ریال، فروش وب مانی، کیف پول بیت کوین وب مانی، کارمزد وب مانی، پرداخت با وب مانی، حساب وب مانی چیست، کیف پول روبل وب مانی، صرافی مانی، پرفکت مانی یا وب مانی، وبمانی چیست، کیف پول وبمانی

, , , ,
اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ها

یک دیدگاه